Attendance at meetings for academic year September 2017 – July 2018

  

Name

Attendance*

 

Mrs Jenny Baird

 

 

FGB: 100%

Resources: 100%

Children & Learning: 100%

Admissions: 100%

Pay: 100%

 

 

Mr Steve Chalmers

 

 

FGB: 80%

Resources: 100%

 

Dr Sangeeta Dave

(Term of office commenced 01/03/2018)

FGB: 60%

Children & Learning:  0%

Mrs Roberta Hornegold

(Resigned from office Feb 2018)

 

FGB:0%

Children & Learning:  0%

 

Mr Michael Kenny

FGB:  80%

Resources:  75%

Pay:  100%

 

Mrs Maryanne Lloyd

 

FGB: 100%

Children & Learning: 100%

 

 

Mrs Lynne O’Neill

(Term of Office ended Nov 2017)

 

 

FGB: 20%

 

 

 

Father James Percival

 

 

FGB: 40%

Personnel: 50%

Pay: 0%

 

 

Mr David Reid

 

 

FGB: 80%

Admissions: 0%

Resources:  50%

 

Mrs Amanda Richards

(Term of office commenced 01/03/2018)

FGB:  60%

Children & Learning:  50%

 

Mrs Jennie Richards

 

 

FGB: 100%

Children & Learning: 100%

Resources: 100%

Pay: 100%

 

 

Dr Richard Spiller

 

 

FGB: 100%

Children & Learning:  100%

 

 

Mrs Elke Starr

(Term of office terminated Feb 2018)

 

 

FGB: 40%

Children & Learning:  100%

 

 

Ms Sue Vodicka

 

 

FGB: 100%

Resources: 75%

Children & Learning: 50%

Admissions: 100%

Pay: 100%

 

Mr David Walsh

(Term of office commenced 01/12/2017)

FGB: 80%

Children & Learning:  100%

Admissions:  50%

Mr Mark Wilson

(Term of office commenced 01/12/2017)

FGB:  60%

Resources:  50%

 

 

*Attendance may vary significantly as some committee meetings are only held 2 or 3 times per year, which may distort the figures